ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 11:24

Kurban Bayramı öncesi denetimler arttı


Ankara Mamak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde un ve unlu mamullerinin üretiminin gerçekleştirildiği imalathaneler, gıda imalatı yapan işletmeler ve bunların satışının yapıldığı işyerlerine yönelik denetimlerini artırdı.

Daha sağlıklı gıda tüketimi açısından büyük önem taşıyan denetimlerde, ekiplerce satışa sunulan gıdaların temiz ve sağlıklı olup olmadığı, gıda yönetmeliğine uygunluğu ve etiketlerinin bulunup bulunmadığını kontrol ediliyor. Özellikle terazi ve hijyen üzerinde yoğunlaşılan denetimlerde vatandaşın sağlıklı ve temiz gıda tüketimi sağlanıyor. Rutin ve vatandaş isteği doğrultusunda yapılan ani denetimler neticesinde kurallara uymayan esnaflara yasal işlem uygulanıyor.

BAŞKAN AKGÜL: KESİNLİKLE TAVİZ MERMEYECEĞİZ

Halk sağlığına yönelik tehditleri ortadan kaldırmak için gıda üretimi ve satışı yapan işyerlerine yönelik denetimlerin bayram öncesi arttırıldığına dikkat çeken Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Zabıta ekiplerimizin bayram denetimleri, vatandaşlarımızın daha güvenli, daha sağlıklı bayram alışverişi yapmaları açısından son derece önemlidir. Vatandaşlarımızın sağlığını tehdit edecek üretim yerlerine ve satış yapılan işyerlerine gerekli yasal işlemleri yaparak, gerekli önlemleri alacağız. Halk sağlığını tehdit eden üretim yerleri ve iş yerlerine kesinlikle taviz verilmeyecektir." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER