ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 13:59

Kur’an Nüzulünün Medine Dönemi

Kuran Nüzulünün Medine Dönemi


 Kahramanmaraş Belediyesi ve Sütçü İmam Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen "Kur’an Nüzulünün Medine Dönemi Sempozyumu" başladı.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde, Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başlayan sempozyumun açılış konuşmasını Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris Şengül yaptı. Şengül, sempozyumun Tefsir Akademisyenlerini bir araya getirdiğini belirterek sempozyumun hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan ise Kahramanmaraş Belediyesi’nin sosyal ve kültürel alanlarda başarılı bir hizmet sergilemesinden mutluluk duyduklarını ifade ederek, üniversite ve belediyenin istişare içerisinde hareket ettiklerini vurguladı.

Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ise belediyenin sempozyumlar zincirine bir yenisini daha eklediklerini vurgulayarak, "İlahiyat Fakültemizle işbirliği içerisinde böylesine anlamlı ve önemli bir sempozyuma ev sahipliği yapmaktan gurur ve onur duyuyoruz. Medine şehrinin bizim için çok ayrı bir önemi vardır. Kutsal topraklar olarak inancımızda ayrı bir yeri vardır. Mekke’de inen yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in, Medine’de yazılmaya başlanmış olması bizim için önemini daha da artırmaktadır. Bu vesile ile gerek yurtiçinden gerekse yurt dışından şehrimize gelen misafirlerimize hoş geldiniz diyorum." dedi.

3 gün sürecek olan sempozyum sonunda, 187 akademisyenin bildiri sunması bekleniyor.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER