ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 16:47

Kumluca Belediyesi’ne uluslararası ödül

Kumluca Belediyesine uluslararası ödül


Avrupa İş Konseyi (Europe Business Assembly) tarihinde ilk kez bir ilçeye ödül verdi.

Her yıl dünya çapında belediyelere ödül veren Avrupa İş Konseyi (Europe Business Assembly) bu yılki Sokrates ödüllerini dağıttı. Türkiye’den Kumluca Belediyesi ve Başkanı Hüsamettin Çetinkaya bu ödülü alan dünyada ilk ilçe ve belediye başkanı olarak konsey tarihine geçti.

EBA Genel Direktörü John W. A. Netting, şehir yönetimlerinin modernizasyonu, ekonomide uluslararası iş birliğinin genişletilmesi, bilim, eğitim, kültür ve sanat gibi konularda yapılan çalışmalara atıfta bulunarak, "Avrupa İş dünyasının görüşü ve EBA Sokrates Uzman Konseyi'nce yapılan başarılı çalışmalar için şahsınıza “En İyi Belediye Başkanı” ve Kumluca’ya “En İyi Şehir” 2013 yılı Uluslararası Sokrates Ödülü'nün verilmesine karar verilmiştir.” dedi.

Başkan Çetinkaya, ödülün Kumluca’nın son yıllardaki gelişiminin bir göstergesi olduğunu, Avrupa'nın bağımsız sivil toplum örgütlerince Kumluca'ya böyle bir ödül verilmesinin, Kumluca ve adının uluslararası platformlarda telaffuz edilmesinin mutluluğunu ve gururunu yaşadığını vurguladı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER