ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Şubat 2014 Perşembe 16:11

'Küçükbaş hayvan sayısını artıracağız'

Küçükbaş hayvan sayısını artıracağız


Erzurum'da son yıllarda artış gösteren küçükbaş hayvan varlığı sayısının azami seviyeye ulaştırılması için Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Emrullah Akpunar, proje hazırladıklarını açıkladı.

Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Emrullah Akpunar, koyun ve keçi varlığı sayısını arttırmak için özel projeler hazırladıklarını dile getirdi. Akpunar, küçükbaş hayvan sayısının artırılması için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile ortak proje yürüttüklerine dikkat çekerek,"İlimizdeki küçükbaş hayvan varlığı sayısını arttırmak için bütün imkanlarımızı seferber ettik. Bu konuda bir çok projemiz var ve uygulamaya sokmak üzereyiz. İlimizdeki 5 bin üreteci ve 11 bin üyemizle Erzurum'u yeniden kırmızı et deposu yapmak için çalışıyoruz." dedi.

Akpunar, Erzurum'un çevre illere küçükbaş hayvan ihracatı yaptığının ve bunun da şehir ekonomisine katma değer kazandırdığını da sözlerine ekleyerek,"Hayvan varlığımız artıyor. Artık çevre illere küçükbaş ve büyükbaş hayvan ihraç eder hale geldik. Şehrimize canlı hayvan ihracatıyla önemli miktarda sıcak para girmekte bu ekonomimize canlılık kazandırmaktadır." diye konuştu

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER