ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 16:45

Kozan’da coşkulu bayramlaşma


Adana Kozan’da bayramlaşma, Karacaoğlan Halk Kütüphanesi Salonu’nda Kozan Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti.

Bayramlaşma programına kamu kurum ve kuruluşları, siyasi partiler, odalar ve meslek kuruluşları, mahalle muhtarları ve kamu yararına çalışan derneklerin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Kozan Kaymakamı Avni Oral, “Bugün dinimizin çok önemli günlerinden biri olan Kurban Bayramı'na ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Öncelikle tüm hemşehrilerimin bayramını tebrik ediyorum. Malum olduğu üzere bayramlar birliğin, beraberliğin, kaynaşmanın, dayanışmanın hep en üst düzeye çıktığı özel ve önemli günlerdir. Bu günlerde bizlere düşen de fakiri, fukarayı ve ihtiyaç sahibi düşkünü, öksüzü ve yetimi bulup onlarla bu bayram sevincimizi paylaşmalıyız. Dostumuzu, akrabamızı, komşumuzu ve yakınlarımızı bayramlarda ihmal etmemeli ve ziyaret etmeliyiz. İnanıyorum ki sağlık ve sıhhat içerisinde ulaştığımız bu mübarek Kurban Bayramını da ruhuna ve örfüne uyarak idrak etmeliyiz. Tüm hemşehrilerime aileleri ve çocukları ile birlikte nice bayramlar diliyorum. Bu bayramın ülkemize, milletimize ve İslam alemine sağlık ve sıhhat getirmesini diliyorum.” dedi.

Bayramların birlik ve beraberlik günü olduğuna değinen Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan da “Kurban Bayramımızın tüm Kozan halkına, milletimize, ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlı olmasını diliyorum. Bayramınızı tebrik ediyorum. Bayramlar barışın, hoşgörünün ve kardeşliğin yaşandığı, küskünlüklerin giderildiği, yardımlaşma duygusunun arttığı günlerdir. Bu anlamda tüm hemşehrilerimin mübarek Kurban Bayramı'nı kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Bayramlaşma törenine katılan misafirler Kozan protokolü ile tek tek bayramlaştı. Bayramlaşma programı Jandarma Komutanlığı, Kozan Devlet Hastanesi ve Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan ziyaretlerin ardından son buldu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER