ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Şubat 2013 Pazar 16:38

Kozan’da asansörler denetlenecek

Kozanda asansörler denetlenecek


Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan da asansör kazalarını önlemenin de sıkı denetimden geçtiğini, insan hayatının çok önemli olduğunu söyledi.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Adana Şubesi ile Kozan Belediyesi arasında asansör kontrol sözleşmesi imzalandı. Kozan’da, Belediye Başkanı Kazım Özgan ve MMO Adana Şube Başkanı Hüseyin Atıcı arasında imzalanan protokol uyarınca, Kozan’daki asansörler yıllık periyodik kontrollerden geçirilecek.

Belediye Başkanı Kazım Özgan, amaçlarının Kozan’da hiçbir asansör kazasının yaşanmaması olduğunu, asansör kazalarını önlemenin de sıkı denetimden geçtiğini söyledi. Özgan, Makina Mühendisleri Odası Adana Şubesi ile imzalanan protokol ile asansörlerin bakım ve işletme yönetmeliği çerçevesinde, asansörlerin güvenli ve işletme yönünden uygun çalışıp çalışmadığının denetleneceğini kaydetti.

MMO Adana Şube Başkanı Hüseyin Atıcı da, asansör protokolünün Adana’da Çukurova, Sarıçam, Yüreğir ve Karataş Belediyeleri ile de imzalandığını, amaçlarının yapılan denetim ve kontrollerle asansör kazalarını ortadan kaldırmak olduğunu söyledi.Atıcı, “Bu protokl ile belediye sınırları içerisindeki tüm asansörler kontrol ve denetim altına alınacak. Teknik ekip tarafından yapılacak denetimlerde asansörlerdeki tüm eksikliklerin giderilmesi sağlanacak.” dedi.

Adana’nın Kozan ilçesinde asansör protokolünün imza törenine Belediye Başkanı Kazım Özgan, MMO Adana Şube Başkanı Hüseyin Atıcı, MMO Adana Şube Müdürü Makine Mühendisi Elif Doğruyol, Kozan Belediyesi’nden Makine Mühendisi Adnan Kızıl katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER