ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 14:20

Köylere sıcak pide servisi yapıyor


Yozgat’ın Aydıncık ilçesinde yaklaşık 7 yıldır pide fırını işleten Bekir Teker, Ramazan ayı dolayısıyla her gün ilçeye bağlı köylere pide servisi yapıyor.

Bekir Teker, "İlçemizde yaklaşık 7 yıldır ekmek fırını işletiyorum. Ramazan ayı dolayısıyla köylü vatandaşlarımızın iftarlarını sıcak taze pide ile yapmaları için aracımızla köyleri gezerek vatandaşlarımıza taze pideleri ulaştırıyoruz. Çünkü köylü vatandaşlarımızın günlük şehre gelme imkanı olmuyor. Bu yüzden biz de böyle bir uygulamayı hayata geçirdik. Vatandaşlarımız bu hizmetimizden oldukça memnun olduklarını belirtiyor. Bu durum bizleri de sevindiriyor." dedi.

Hacıilyas köyü sakinlerinden Şerfattin Uysal, her gün köylerine Ramazan pidesi getirilmesine memnun olduklarını belirtti. Uysal, "Bizim her gün şehre pide almak için gitmeye imkanımız olmuyor. Olsa da gel, git ayrı bir masraf oluyordu. Ama böyle köyümüze pidelerin getirilmesi daha iyi. Bütün köy sakinlerimiz iftarlık için pidesini buradan alıyor. Taze ve sıcak oluyor, güzel bir hizmet, Allah razı olsun getirenlerden." diye konuştu.

Ahmet Turan da "Ramazanlarda ilçede oturan oğlum köy minibüsüne pide vererek bize yolluyordu. Fakat bu uygulamayla birlikte biz kendi pidemizi sanki fırına gider gibi köy meydanından alıyoruz. İftarda taze pide ile orucumuzu açıyoruz. Güzel oluyor." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER