ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2014 Çarşamba 16:02

Köylere Hizmet Götürme Birliği seçimi yapıldı

Köylere Hizmet Götürme Birliği seçimi yapıldı


Yozgat’ın Yerköy Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği'nde bir yıl süre ile görev yapacak İl Genel Meclisi üyeleri ve muhtarların seçimi yapıldı.

Yerköy Öğretmenevi Toplantı Salonu'nda Kaymakam Nevzat Şengök Başkanlığı'nda bir araya gelen köy muhtarları, 2014 yılı içerisinde kendilerini temsil edecek 2 il genel meclisi üyesi ve 2 muhtarı seçti. Köy muhtarlarının katıldığı toplantıda, 2013-2014 yılı tahmini gelir ve gider bütçesi okunarak ibraz edildi. 56 muhtar ve 3 il genel meclis üyesinin katıldığı oylamada Nuri Kahraman ve Osman Biçer seçilirken, Zencir Köyü Muhtarı Adem Aygar ve Delice Köyü Muhtarı Yusuf Nazlı, Köylere Hizmet Götürme Birliği Mütevelli Heyetinde görev yapacak olan muhtarlar olarak seçildi.

Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök, seçim sonrası yaptığı konuşmada Köylere Hizmet Götürme Birliği seçimlerinde görev yapmak için seçilen üyeleri tebrik ederek ve başarılar diledi. Köylere Hizmet Götürme Birliği Mütevelli heyeti seçiminin ardından Yerköy Öğretmenevi'nde muhtarlara öğle yemeği verildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER