ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 17:59

Köyler ve mahalleler futbolda buluşuyor

Köyler ve mahalleler futbolda buluşuyor


 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünün birlikte organize ettikleri Köyler ve Mahalleler Futbolla Buluşuyor Projesi açılış töreni yapıldı.

Törene; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Erol, Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Özener, İl Milli Eğitim Müdürü Kadir Kılıç, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Tabur, Ak Parti İl Başkanı Avukat Hasan Emir Arslantaş, İl Genel Meclisi Başkanı Avukat Selçuk Acar, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Sait Kıraç, turnuvaya katılan köy ve mahalle muhtarları ile spor severler katıldı.

Turnuva açılış programında bir konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, “Müdürlük olarak; hareketli, sağlıklı, spor yapan, sporun birlik, kardeşlik, dostluk felsefesi ile birlikte tüm güzelliklerini hayatının geneline yansıtan, bunu yaşam biçimi haline getiren bir nesil hedefliyor. Sporun sağlık ve eğlence gibi yönlerinin yanı sıra sosyal yönünü de ele alarak bizler için çok önemli olan köy ve mahalle kültürümüzü, bunlar içinde yer alan paylaşma, yardımlaşma, bir olma, beraber olma hasletlerinin de yaşatılmasına, bunların unutulmamasına katkı sağlamak istiyoruz.” dedi.

Turnuva hakkında da bilgi veren Demir, “İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ile birlikte muhtarlarımızın destekleriyle düzenlediğimiz köyler ve mahalleler arası futbol turnuvası mahalleler ve köyler arasındaki dostluk bağını güçlendirecektir. Bu turnuvada emeği bulunan başta İl Emniyet Müdürümüz sayın Tayfur Erdal Ceren’e, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve çalışanlarına, Muhtarlar Derneği Başkanımız Ahmet Özener’in şahsında turnuvaya katılan tüm köy ve mahalle muhtarlarımıza, Spor Şube Müdürüm Arif Özsarıya ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Turnuvamızın amacına uygun; sağlık ve esenlik içerisinde tamamlanması ümidi ile tüm takımlarımıza başarılar dilerim.” diye konuştu.

Törenin ardından turnuvaya Kurtuluş Mahallesi ile Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi arasında oynanan müsabaka ile devam edildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER