ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 15:13

Köy okulu kolejleri aratmıyor

Köy okulu kolejleri aratmıyor


Hatay merkeze bağlı Dağdüzü İlköğretim Okulu, teknik donanım ve fiziki şartlarıyla özel okulları aratmıyor.

    Okul Müdürü Aziz Kılıç, 1963 yılında yapılan eski binanın yerine yapılan ve kolejleri aratmayan yeni okullarına taşındıklarını söyledi. 15 öğretmen 280 öğrenci ile eğitim öğretim hizmeti verdikleri 5 katlı okulda 11 sınıfın bulunduğunu aktaran Kılıç, fen laboratuvarı ve bilişim sınıfının yanı sıra tam donanımlı kütüphanelerini de öğrencilerin hizmetine sunduklarını söyledi.

    Okulun bu hale gelmesinde muhtar ve okul aile birliğinin katkısının çok fazla olduğunu belirten Kılıç, “Binamız tamamlandığında okul aile birliği okulun iç dizaynına 25 bin TL destekte bulundu. Bu şekilde araç gereçlerimizi velilerimizin desteğiyle aldık. Okulumuzda çoğu okullarda bulunmayan merkezi kamera sistemimiz var. Çevre düzenlemesinde eksikliğimiz bulunuyor.” şeklinde konuştu.

    Eğitimin yanı sıra sosyal ve kültürel programlara ağırlık verdiklerini söyleyen Kılıç, “Okulumuzun alt katında 120 kişilik spor salonu bulunuyor. Hem öğrencilerimize hem de köylülere yönelik etkinlikler yapıyoruz. Özel gün ve haftalardaki programlarımıza velilerimizi de davet ediyoruz. Anneler günüyle ilgili etkinlikler yaptık. Bu programlarla velilerin okula olan ilgi ve alakalarının üst düzeye çıktığını gördük.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER