ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 11:28

KOSGEB yeni girişimciler yetiştirecek

KOSGEB yeni girişimciler yetiştirecek


Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kayseri Şubesi ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında protokol imzalandı. Buna göre, KOSGEB desteği ile MÜSİAD üyelerine girişimcilik eğitimi verecek.

MÜSİAD Dernek Toplantı Salonunda gerçekleştirilen işbirliği protokolü törenine Şube Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, KOSGEB Kayseri Hizmet Müdürü Erdal Çınar ile MÜSİAD Kayseri Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Başkan Çolakbayrakdar, MÜSİAD Kayseri Şubesi ile KOSGEB Kayseri Hizmet Müdürlüğü arasındaki işbirliği protokolü çerçevesinde başlatılacak olan girişimcilik eğitimi programının önemli olduğunu dikkat çekti. Çolakbayrakdar, “İmzaladığımız protokol ile önümüzdeki günlerde belirli bir program dahilinde verilecek olan dersler ile ülke ekonomisine katkı sağlayacak yeni girişimcilerin yetişmesi için gayret göstereceğiz. Kıymetli hocalarımızın vereceği teorik derslere, iş hayatının içerisinde karşımıza çıkan gündelik sorunların ve pratik çözümlerin katılacağı tecrübe paylaşımları ile zengin bir program oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Erdal Çınar, daha çok üretim ve ihracat için girişimci sayısının çok fazla olması gerektiğini belirterek, verilecek bu eğitimlerle yeni girişimcilerin yeni işletmeler kurarak ülke ekonomisine katkı sağlayacağına işaret etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER