ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 17:14

Korkut Kız Lisesi öğrencileri ‘Sorumluluğu’ tartıştı

Korkut Kız Lisesi öğrencileri Sorumluluğu tartıştı


Milli Eğitim Bakanlığı’nın Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından hayata geçirilen 'Değerler Eğitimi' projesi kapsamında, Korkut Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde münazara programı düzenlendi.

Okulun konferans salonunda düzenlenen münazara programında 'Sorumluluk' konusu ele alındı. Okul Müdürü Remzi Sayılğan’ın moderatörlüğünü yaptığı münazara programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Hanifi Çelik, İlçe Nüfus Müdürü Hayrettin Büyükyıldız ve Korkut Çok Programlı Lisesi Müdürü Mümtaz Bilgin jürilik yaptı.

Değerler eğitimi kapsamında, Korkut Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde düzenlenen 'Sorumluluk' konulu münazara programı, 10-B ve 10-C öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Korkut Kız Teknik ve Meslek Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen münazara etkinliğinin liderliğini sınıf öğretmeni Tansu Özdemir’in hazırladığı 10-C kazandı.

Münazara etkinliğinin moderatörlüğünü yapan Korkut Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Remzi Sayılgan, program ile ilgili şu bilgileri verdi: “Korkut Kız Teknik ve Meslek Lisesi ‘Değerler Eğitimi’ çalışmalarını her ay düzenli olarak farklı bir değer üzerinden sürdürmektedir. Her değeri farklı bir etkinlik planı ve sunumu dahilinde gerçekleştirmektedir. Sorumluluk değeri ile ilgili yapılan münazarayla öğrencilere sorumluluk bilincinin önemi kavratılmaya çalışılmaktadır. İl Mili Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği değer seminer yorum, münazara, açık oturum, sergi gibi çeşitli etkinliklere düzenli olarak yapılmaktadır. İleriki aylarda da bu etkinlikler ve başarısına başarı katarak, okulu hedefine ulaştırma yolunda yapılmaya devam edilecektir. ‘Evrensel değerlerle büyük önem verildiğini, öğretim yılında eğitime büyük katkısı olan bu değerlerin bu tarz etkinliklerle öğrencilere, hatta öğretmenlere daha net bir şekilde belirtilmiştir. Yapılan etkinliklerin düzenli olarak sürdürülecektir.”

Öğrencilerin kıyasıya mücadele ettiği münazara programının tamamlanmasından sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Hanifi Çelik, yarışmada üstün performans gösteren öğrencileri tebrik etti.


KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER