ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 18:15

Köprübaşı'nda Kutlu Doğum heyecanı

Köprübaşında Kutlu Doğum heyecanı


Köprübaşı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (KEYDER) tarafından düzenlenen Kutlu Doğum programı yoğun ilgi gördü. Köprübaşı Çarşı Meydanı'nda yapılan programa Kaymakam Recep Höl, Belediye Başkanı Zafer Mergen, İlçe Müftüsü Hakan Türe, daire amirleri, çevre belde ve köylerden vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan KEYDER Başkanı Mehmet Surgit, "Bu yıl ilçemiz bir ilke daha şahit oldu. Herkes tanıdığını sever, Efendimizi(SAV) tanıdıkça daha çok sevecekler ve Köprübaşı O'nu (SAV) Okuyor. Tüm ortaokul ve lise öğrencilerimize 'Efendiler Efendisi Hazreti Muhammed' ve 'Efendimizin Nurlu Hayatı' kitaplarını ücretsiz ulaştırdık. Bu kitaplar çerçevesinde yaptığımız yarışmaya da öğrencilerimizin yoğun ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun etti. Köprübaşı halkımıza en içten dileklerimle teşekkür ediyorum.'' dedi.

Belediye Başkanı Zafer Mergen de, "Sevgili Peygamberimiz (SAV) Efendimiz'in doğumunun yıldönümünü çok güzel bir şekilde kutlamaya devam ediyoruz. Ona layık bir ümmet olmaya ve ahlakı ile ahlaklanmaya çalışmalıyız." diye konuştu.

Konuşmaların ardından 750 öğrencinin katılımıyla yapılan kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere laptop, dijital fotoğraf makinesi, mp3 çalar ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Program sanatçı Taha'nın konseriyle son buldu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER