ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 10:20

Köprü, esnafı mutlu etti

Köprü, esnafı mutlu etti


İzmir Büyükşehir Belediyesi, Gıda Çarşısı ile Şehitler Caddesi bağlantısında ikinci kara yolu köprüsünü hizmete açtı. Bölgedeki trafik yoğunluğunun azalması bölge esnafını sevindirdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, Gıda Çarşısı ile Şehitler Caddesi arasında ulaşımı sağlayan köprüde yaşanan trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla inşa ettiği ikinci kara yolu köprüsü hizmete açıldı. Mevcut köprü ile birlikte gidiş geliş 4 şeritli hale getirilen kara yolu köprüsünün trafik yoğunluğunu azalttığını söyleyen esnaf, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na teşekkür etti.

Yenişehir Ticaret Merkezi içinde bulunan İnşaatçılar İş Merkezi, İnşaat Malzemeleri Satıcıları İş Merkezi esnafı, köprü yapılmasının trafik açısından çok yararlı bir gelişme olduğunu belirterek, “Günün her saatinde bir yoğunluk vardı. Gerçekten sıkıcı bir trafik oluyordu. Hem bizim açımızdan hem de müşteriler açısından. Her yere gecikiyorduk. Bu köprü, trafik akışının rahatlamasını sağladı.” diye konuştu.

İnşaat Malzemeleri Satıcıları İş Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özfiliz, çarşının İzmir ekonomisine büyük katkısı olduğunu hatırlatarak, “Köprünün yapılması tabiî ki trafiğe bir ivme kazandırdı, daha rahatlattı. Sorunlar bitmiş değil. Ama artık yeni bir köprümüz var. Başkanımıza tekrar teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

İnşaatçılar İş Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Binbir ise “Köprü gayet güzel oldu. Daha önce yapılması gereken bir şeydi. İlk köprü, tren yolu köprüsüydü. Sonra yanına beton köprü yapıldı. Ama herhalde düşünülemedi, ne kadar trafik geleceği. Yetmeyince bu köprü yapıldı. Teşekkür ediyoruz.” dedi.

NELER YAPILDI?

Halkapınar Mahallesi 1204 Sokak ile 2823 Sokak kesişiminde Meles Deresi üzerine yapılan ve imar planlarında yer alan yeni kara yolu köprüsünün devreye girmesiyle, eskiden gidiş geliş çift yön olarak kullanılan 2 şeritli 7 metre genişliğindeki köprü, Gıda Çarşısı’ndan Şehitler Caddesi’ne tek yön olarak, yeni yapılan 2 şeritli 7 metre genişliğindeki kara yolu köprüsü ise Şehitler Caddesi’nden Gıda Çarşısı’na doğru tek yön olarak kullanılmaya başlandı. Böylece, trafikte büyük rahatlama sağlandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER