ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2013 Çarşamba 15:43

KOP Üniversiteler Birliği yol haritası çizecek

KOP Üniversiteler Birliği yol haritası çizecek


KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği Stratejik Planlama Kurulu ilk toplantısını Selçuk Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yaptı. Toplantının açılış bölümüne katılan KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği Kurucu Başkanı, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, birliğin bölge kalkınmasına önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü Sosyal Tesisleri'nde yapılan toplantıya Selçuk, Niğde, Aksaray, Karamanoğlu Mehmetbey, KTO Karatay, Mevlana, Necmettin Erbakan üniversitelerinin rektör yardımcıları, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı uzmanlarından oluşan Stratejik Planlama Kurulu üyeleri katıldı. Birliğin amaçlarının daha etkili ve verimli gerçekleştirilebilmesi ile kaynakların yerinde kullanılabilmesi bakımından kaynak ve yeteneklerin sağlıklı paylaşımını artırmaya yönelik faaliyetlerin araştırılıp, stratejik planlamanın belirlendiği toplantıda birliğin bundan sonraki dönemde gerçekleştireceği faaliyetler masaya yatırıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Bu birliğin KOP Bölgesi için çok önemli olduğunu düşünüyorum. KOP bölgesindeki 7 üniversite olarak biz bir araya geldik ve birlikte eğitim, araştırma, sosyal faaliyetler alanında pek çok iş yapabiliriz. Bu aktiviteleri yaparken de KOP bölgesinin kalkınmasına ciddi şekilde katkı sağlayabiliriz. İnanıyorum ki bizim bu birlikteliğimiz kurulan ve kurulacak olan diğer üniversite birliklerine örnek olacak.” diye konuştu.

Birliğin önümüzdeki dönem çalışmaları hakkında da bilgi veren Rektör Prof. Dr. Gökbel, “Her şeyden önce durum analizi yapabilmemiz için bir envanter çalışması ve planlaması yapılması gerekiyor. Bunu ortaya koyduktan sonra stratejik planlama kurulu toplantılarında ortaya konulan hedefler doğrultusunda çalışmalarımızı netleştireceğiz. Arama konferanslarında birliğin yol haritasını çizeceğiz. Bu hem 7 üniversitenin bundan sonra atması geren adımlar konusunda yardımcı olacak hem de KOP Bölge Kalkınma İdaresi’ne önemli bir veri sağlayacaktır." dedi.

KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Hasan Kürşat Güleşin başkanlığında devam eden toplantıda birliğin ileriye dönük çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulundu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER