ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 14:11

Konyaaltı’nda çöp konteynerleri yer altına alınıyor


Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde çöp konteynerleri yer altına alınıyor. Konyaaltı Belediyesi, haziran ayında Yer Altı Çöp Konteyneri Projesi'ni okul önleri ve nüfusun yoğun olduğu 13 bölgede hayata geçirdi.

Konyaaltı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından hayata geçirilen projeyle hem güvenlik hem de çevre sağlığı dikkate alındı. Ayrıca Atık Yönetimi Uygulaması Projesi kapsamında bölgede 225 noktaya da geri dönüşüm konteynerleri yerleştirildi. Çeşitli ambalaj, pil, bitkisel yağlar, elektronik malzeme atıkları gibi birçok element, bu konteynerler ile ülke ekonomisine geri kazandırılıyor.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yer altı çöp konteynerlerini başlangıç olarak semt pazarları ile okullarda konuşlandırdıklarını söyledi. Başkan Böcek projeyle amaçlarının, özellikle okul çevresindeki hijyen şartlarının düzeltilmesi, kötü koku ve görüntünün ortadan kaldırılması, sinek ve haşere oluşumunun önüne geçilmesi olduğunu vurguladı. Başkan Böcek, toplam 34 adet ikili yer altı çöp konteyneri sayısını yıl sonuna kadar 50’ye çıkarmak istediklerini kaydetti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER