ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 12:14

Konut kurasında isimleri çıkanlar örnek dairelere akın etti


Gaziantep Şahinbey Belediyesi tarafından dar gelirli ailelerin ev sahibi olması için yapılacak Mavikent’te bin konutun kura çekilişinin ardından ismi çıkan aileler örnek dairelere akın etti.

Kurada ismi çıkarak hak sahibi olan ve Şahinbey Belediyesi tarafından otobüslerle Mavikent Konutları’nda hazırlanan örnek daireleri görmeleri için götürülen ailelerin mutlulukları gözlerinden okundu. Bazı aileler sevinçlerini çocuklarına sarılarak gösterirken, bazı aileler ise dairelerde fotoğraf çektirdi. Kura ile hak sahibi olan ve duygularını dile getiren vatandaşlar, “Hayal bile edemeyeceğimiz bir eve sahip olduk. Çok mutluyuz. Hayatımız boyunca böyle bir heyecanı ilk defa yaşadık. Yıllardır kiralarda sürünüyorduk. Şimdi kira öder gibi ev sahibi olacağız. Bizlere bu imkanı sunan ve ev sahibi olmamıza vesile olan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Vatani görevini yaparken geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Jandarma Er Ercan Özkan’ın kardeşi Gülcan Albay da kurada ev çıkanlar arasında yer aldı. Örnek daireyi ailesiyle birlikte gezen Albay, “Acı ve sevinci bir arada yaşıyoruz. Bir ay önce kardeşim şehit düşmüştü. Onun acısının üzerine bu mutluluğu ifade edemiyorum. Allah Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’ndan razı olsun, sayesinde bizler de ev sahibi olduk.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER