ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 11:34

KOGİAD'tan Akdeniz Oyunları’na destek

KOGİADtan Akdeniz Oyunlarına destek


 Kozan Girişimci İşadamları Derneği (KOGİAD) ile Akdeniz Oyunları Adana Koordinatörlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Yaverin Konağı’nda gerçekleşen imza töreninde iş birliği protokolü Dernek Başkanı Mustafa Soner Uzun ile Akdeniz Oyunları Adana Koordinatörü Vedat Kahyalar imzaladı.
Akdeniz Oyunları’nın önemine değinen başkan Uzun, “Bölgemizin tanıtımı için bu müsabakalar değerlendirilmesi gereken önemli bir fırsattır. Dernek olarak bize düşen ne ise yerine getirmek için elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.“ dedi.

Etkinlikler hakkında dernek yönetimini bilgilendiren Vedat Kahyalar, Adana'ya bir olimpiyat köyü kurulacağını, çok amaçlı konaklama tesislerinin yapılacağını ifade etti. Yarışmaların Çukurova Üniversitesi, Atlı Spor Tesisleri’nde olacağını belirten Kahyalar, yabancı misafirlerin gideceği bir çok restorana ve taksicilere eğitim vereceklerini söyledi.

Adana ve Mersinde yapılacak olan Akdeniz Oyunları’nın 25 ülkenin katılımı ile yapılacağını ifade eden Kahyalar, 6 bin sporcunun katılacağı oyunlar süresince bölgeye yaklaşık 25 bin yabancının geleceğini, kiralanacak yaklaşık bin araçlarla çevre il ve ilçelere çeşitli turlar, geziler düzenleyerek, bölgeyi en iyi bir şekilde tanıtacaklarını kaydetti.

Oyunlara destek olması için Kozan Belediyesi ile bir görüşme gerçekleştireceğini hatırlatan Kahyalar, “Haziran ayında Adana’ya bir hareketlilik canlılık gelecek. Bu bizim için bir sınavdır. Akdeniz Oyunları’nı başarırsak İstanbul 2020 yaz olimpiyatlarını da alırız.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER