ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2013 Salı 17:14

Kocasinan'dan engellere hissedilebilir yüzey

Kocasinandan engellere hissedilebilir yüzey


Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, engellilerin işini kolaylaştırmak için belediye hizmet binasında koridorlara engelli rampaları kurduklarını, görme engelliler için de hissedilebilir yüzeyler yaptıklarını söyledi.

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, engellilerin hayatını kolaylaştırmanın belediyelerin öncelikli görevi olduğunu söyledi. Belediyelerin hayatı kolaylaştırmak, yaşanabilir mekanlar sunmak gibi çok önemli bir görevi olduğunu vurgulayan Başkan Bekir Yıldız, açıklamasında "Kocasinan Belediyesi çok sayıda kamu kurum ve kuruluşuna ev sahipliği yapmaktadır. Belediye hizmet binamıza çok sayıda engelli vatandaşımız da gelip hizmet almaktadır. Engelliler hayatını kolaylaştırmamız gereken öncelikli bir gruptur. Biz de bunun için çalışıyoruz." dedi.

Engelli vatandaşları sunulan hizmetlerden faydalandırabilmek, öncelikle ve özellikle onların hayatını kolaylaştırmak için belediyelerin özel katkı sağlaması gerektiğinin altını çizen Başkan Bekir Yıldız, şunları söyledi: "Belediyeler engellilerin rutin yaşantısını kesintiye uğratmayacak, onları kimseye muhtaç bırakmayacak düzenlemeleri yapmalıdır. Biz de bu amaçla hizmet binamıza ulaşımı kolaylaştıracak nitelikte engelli rampaları kurduk, görme engelliler için hissedilebilir yüzeyler yaptık. Anadolu Sakatlar Derneği'ne ve Zihinsel Engelliler Vakfı'na bina tahsis ettik. Engelli çocuklarımız için Engelliler Parkı kurduk, tehlikelerden korunaklı bir mekan oluşturduk. Engelli sporcularımıza maddi ve manevi destek sağlıyoruz. Bütün bunlar için yaklaşık 2 milyon liraya yakın harcamamız oldu. Keşke bunlara hiç ihtiyaç olmasaydı, ama hayat devam ediyor. Biz bu kardeşlerimize hizmet etmek için varız."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER