ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2014 Salı 12:49

Kocasinan’a emlaktan 17,1 milyon lira


Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, belediye bütçesini oluşturan kalemlerin başında gelen emlak kaynaklı vergilerden 2013 yılında 17,1 milyon lira gelir sağladıklarını söyledi.

Kocasinan Belediyesi olarak havuzda topladıkları parayı kaynağın gerçek sahibi vatandaşa hizmet olarak geri ödediklerine dikkat çeken Başkan Bekir Yıldız, "Vatandaşımız adına topladığımız parayı onların emaneti olarak görüyoruz. Milletin emanetine zarar gelmemesi için kuruşunu harcarken bile dikkatli ve titiz hareket ediyoruz” dedi.

Başkan Bekir Yıldız, Kocasinan Belediyesi’nin 2013 yılı içerisinde düzenli vergi beyanı veren 140 bin 750 vergi mükellefi bulunduğunu belirterek, "Dürüst ve gayretli çalışmalarımızı beğenen vatandaşlarımız vergi ödemelerini düzenli biçimde ve severek yapıyor. 2013 yılında 15 milyon 573 bin emlak, 614 bin ilan reklam ve 1 milyon lira da çevre temizlik olmak üzere toplam 17,1 milyon lira vergi topladık. 2014 yılında Kocasinan Belediyesi sınırları içindeki hızlı gelişim ve değişime bakarak 22,3 milyon lira emlak kaynaklı vergi toplayacağımızı tahmin ediyoruz. Bu vergileri vatandaşımızın hayatını kolaylaştırmak ve yaşanabilir bir şehir oluşturmak için kullanacağız. Vergisini ödeyerek bize desteğini esirgemeyen vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER