ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 11:00

'Kızılay Türkiye'nin ortak değeridir'


Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Kızılay’ın tüm Türkiye’nin ortak değeri olduğunu söyledi.

İşadamı Niyazi Çetinkaya, Türk Milleti’nin yardım eli olan Türk Kızılayı’nın vekaletle kurban kesim kampanyasına katıldı. Çetinkaya, “Gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılma hedefiyle konserve haline getirilen kurban etleri, yıl boyunca binlerce dar gelirli ailenin sofrasına et, yüreklerine saadet ve yüzlerine tebessüm olacak.” dedi.

10 kurban bağışını Kızılay’a yapacağını belirten Çetinkaya, Adanalıları bağış yapmaları konusunda duyarlı olmaya davet etti.

Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ise, Niyazi Çetinkaya’yı 10 kurban bağışından dolayı tebrik etti. Saygılı, “Rahmet dağıtılan bu mübarek günlerde yapılan her bağış, bilmediğimiz, görmediğimiz insanlara yardım eli olarak uzanıyor. Bu bağışların yarattığı huzuru herkesin tatmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.
Saygılı, “800’er gramlık kavurmalık konserve haline getirilen kurban etleri, bu bağış modelinde Adana ilinde tespit edilen ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Kızılay tüm Türkiye’nin ortak değeridir. Biz Türkiye’nin tamamının yardım eliyiz. Bağış yapan dostlara teşekkür eder hayırda yarışmalarını dilerim.” ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER