ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 12:58

Kıyafet özgürlüğü için 120 bin imza daha


Memur-Sen’in kamuda kıyafet özgürlüğü talebiyle başlattığı 'Özgürlük İçin 10 Milyon İmza' kampanyasına 120 bin Osmaniyeli destek verdi.

Memur-Sen Osmaniye Şube Başkanı Mücahit Çelik, kampanya süresince sivil toplum kuruluşlarının ve vatandaşların desteğiyle hedeflenen 10 milyonun üstünde imza topladıklarını, Osmaniye’nin de bu kampanyaya büyük destek verdiğini belirtti.

Cumhuriyet Meydanı, Karaoğlanoğlu Parkı, Park328 AVM ve kamu kurum ve kuruluşlarında kurulan stantlarda 120 bine yakın imza topladıklarını belirten Mücahit Çelik, “100 bin imza hedefiyle yola çıktık. Daha ilk günden kampanyamızın beklenenin üzerinde ilgi görmesi, kampanyayı başlatmakla ne kadar hayırlı bir iş yaptığımızın açık göstergesidir.” şeklinde konuştu.

Son yıllarda darbelerle, darbecilerle hesaplaşma ve demokratikleşme adına önemli adımlar atıldığını dile getiren Çelik, "Millet olarak hükümetten, muhalefet partilerinden temel hak ve özgürlüklerin kişilerin ve kurumların lütfüyle kullanılan bir hak olmasından ziyade, hiç bir minnet borcu duymadan yasalarla teminat altına alınmasını istiyoruz. Bu yüzden sivil, özgürlükçü, yasaklardan arındırılmış milli bir anayasanın yapılmasını ivedilikle bekliyoruz." dedi.

Çelik, konuşmaların ardından il genelinde toplanan imzaları Memur-Sen Genel Merkezi’ne ulaştırılmak üzere kargoya verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER