ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2014 Cuma 12:50

Kitap okuyup ödül kazanacaklar

Kitap okuyup ödül kazanacaklar

Bafra Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Liseli öğrenciler arasında 'Medeniyet Kitapların Burçlarından Yükselir' adıyla kitap okuma yarışması düzenliyor.


Yarışma hakkında açıklama yapan Bafra Ülkü Ocakları Başkanı Hakan Eroğlu, "14 Kasım 2013’te Milli Eğitim Müdürlüğü’nce onaylandıktan sonra duyurusu yapılan yarışmaya 17 Ocak 2014’e kadar başvuru alındı. 327 başvurunun yapıldığı yarışma 13 Mart 2014 Perşembe günü saat 15.00’te Bafra Atatürk Anadolu Lisesi’nde yapılacak. Sınavda öğrencilere daha önce okumaları gereken üç eser bildirilmişti. Bu eserler şunlar: Yakup Kadri Karaosmanoğlu–Sodom ve Gomore, İskender Pala–Şah ve Sultan, Ahmet Hamdi Tanpınar–Beş Şehir." dedi.

Her eserden 30 sorunun sorulacağı çoktan seçmeli sınav sonucunda ilk 10’a giren öğrencilere ödülleri 24 Mart 2014’te Bafra Belediye Kültür Merkezi’nde yapılacak 'Zafere Yürüyüş' gecesinde verilecek. Yarışmanın ödülleri ise şöyle: Dizüstü bilgisayar, akıllı telefon, tablet bilgisayar, dijital fotoğraf makinesi, kol saati, ayrıca ilk 10'a giren öğrencilere kitap.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER