ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2012 Pazartesi 16:50

Kitap okuyan babalar ödüllendirildi


Diyarbakır’da çocuklarına kitap okuyan veliler düzenlenen törenle ödüllendirildi. Diyarbakır Özel Nil İlköğretim Okulu, babaların çocuk eğitimindeki önemli rolüne ve önemine dikkat çekmek amacıyla ‘babamla kitap okuyorum projesi’ hayata geçirdi. Proje kapsamında belirlenen kitapları okuyan veli ve çocukları, düzenlenen törenle ödüllendirildi.

    Özel Nil Koleji Müdürü Ali Pehlivan, proje kapsamında 15 gün boyunca çocuklarına kitap okuyan babaların, çocuklarına iş yoğunluğundan dolayı zaman ayıramadıklarını bu projeyle bir nebzede olsa çocuklarıyla kaliteli zaman geçirdiklerini anlattıklarını söyledi. Pehlivan, proje sayesinde ebeveynlerin kitap okuyarak çocuklarına örnek olduğunu belirterek, “Velilerden olumlu tepkiler aldık. Okumak için proje küçük bir vesile oldu.” dedi.

    Okulun velilerinden Selami Lort, okul yönetimine örnek projeden dolayı teşekkür etti. Lort, “Meşguliyetlerimizin ve iş yoğunluğumuzun fazla olması sebebiyle çocuklarımızla fazla ilgilenemiyoruz. Hatta bazı zamanlar onları 4-5 gün göremediğimiz zamanlar oluyor. Bu proje kapsamında oğlum” daha yakından tanıdım. Onun istek ve beklentilerine cevap verebilme imkanım oldu. Oğlumla en azından 15 gün boyunca yakından ilgilendim ve kaliteli zaman geçirdim. Bu imkanı bana sağlayan Özel Nil Anaokulu idareci ve öğretmenlerine teşekkür ediyor, bu tür faaliyetlerin devamını bekliyoruz.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER