ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 15:13

Kitap okuma şenliği ilgi gördü

Kitap okuma şenliği ilgi gördü


Eğitimciler Derneği ve Kaynak Kültür Yayın Grubu tarafından düzenlenen 'Kitap Okuma Şenliği' Sorgun’da coşkulu bir kalabalığın hazır bulunduğu Sorgun Belediye Düğün Salonu'nda geniş katılımlı bir organizasyonla açıldı. Toplumun tüm kesimlerine okumanın özendirilmesi, kitap sevgisinin arttırılmasının amaçlandığı şenlik kapsamında açılan kitap fuarı büyük ilgi gördü.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın koordinasyonunda başlatılan 'Türkiye Okuyor' ve 'Okullar Hayat Olsun' projelerine destek olmak ve Türkiye'de okuma oranını artırmak amacıyla düzenlenen Kitap Okuma Şenliği'nin açılışına Ankara Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, Yozgat Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Sorgun Kaymakamı Levent Kılıç, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı ve davetliler katıldı.

    Kitap okumanın özendirilmesi, toplumun bilginin kaynağına daha çabuk ulaşması amacıyla bu şenliği düzenlediklerini bildiren Kaynak Kültür Yayın Grubu yetkilileri, kitap okuma ile ilgili önümüzdeki günlerde yapılacak olan bir yarışmada dereceye girenlere ödüller verileceğini bildirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER