ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 11:27

Kırgız öğrenciler stajlarını tamamladı

Kırgız öğrenciler stajlarını tamamladı


Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde stajlarını tamamlayan 15 Kırgız öğrenci, törenle sertifikalarını aldı.

    Kırgızistan’ın Manas Üniversitesi iktisat ve işletme bölümleri üçüncü sınıf öğrencileri yaz stajlarını Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde tamamladı. Büyükşehir Belediyesi Basın ve Hakla İlişkiler Dairesi Başkanlığı, Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı ve Yazı İşleri Dairesi Başkanlığı’nda staj gören 15 Kırgız öğrenci, Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Öcal’ın elinden sertifikalarını aldı.

    Çalışma sürelerince belediyeye olan hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Cemal Öcal, öğrencilerin okullarında öğrendiği Türkçeyi de bir nebze olsun pekiştirme imkanı sağladıklarını belirtti. Belediye olarak stajyer öğrencilere artılar kazandırdıklarını kaydeden Öcal, “Umarım burada kazandıkları deneyim ve dostlukları bir ömür devam ettirirler.” dedi.

    Staj dönemi boyunca belediyede verimli bir dönem geçirdiklerini ifade eden Kırgız öğrenciler, misafirperver davranışlarından dolayı belediye çalışanlarına teşekkür etti.

    Antalya’nın tarihi ve turistik yerlerini de gezme imkanı bulduklarını belirten öğrenciler, Antalya’da unutamayacakları dostluklar kurduklarını kaydetti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER