ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Şubat 2014 Cuma 15:37

Kimsesiz yaşlı kadın evine kavuştu

Kimsesiz yaşlı kadın evine kavuştu


Kurtalan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Tütün köyünde kimsesiz olan ve zor şartlar altında hayatını sürdüren Vesile Algün'e (89) konut yapıldı.

Siirt Valisi Ahmet Aydın, Vesile Algün'ü yeni evinde ziyaret ederek çeşitli yardımlarda bulundu. Bir süre sohbet eden Vali Aydın, doktor muayenesinden geçirilmesi için Kurtalan Kaymakamı Muhammed Mustafa İmamoğlu'na talimat verdi. Aydın, "89 yaşında olan Vesile teyze, kimsesiz ve zor şartlar altında hayatına devam ediyordu. Durumundan haberimiz olunca İlçe Kaymakamımıza gereğinin yapılması için talimat verdim. Bunun üzerine 19 bin TL'ye mal olan bu evi inşa ettik. Ayrıca ihtiyacını karşılayacak malzeme yardımında da bulunduk. Amacımız ihtiyaç sahibi hiçbir vatandaşımızın aç ve açıkta kalmamasını sağlamaktır. İhtiyaç sahibi ailelerimize ulaşmak ve imkanlarımız dahilinde kendilerine yardım etmek en büyük görevimizdir. Asıl olan devletimizin sıcak yüzünü, sevgisini, adaletini ve hoşgörüsünü tüm vatandaşlarımıza hissettirmektir." dedi.

Siirt'te en ücra köylerde de fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlara yardım ettiklerini vurgulayan Vali Aydın, "Devletimiz, her zaman yardıma muhtaç vatandaşlarımızın yanında olmuştur ve onlara sahip çıkmıştır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız dar gelirli ve kimsesiz aileler için vardır ve hep onların yanında olacaktır." diye konuştu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER