ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ağustos 2013 Cumartesi 14:42

Kepez’de Ramazan Bayramı öncesi işyerlerine gıda denetimi

Kepezde Ramazan Bayramı öncesi işyerlerine gıda denetimi


Antalya’nın Kepez ilçesinde, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi gıda imalatı ve satışı yapan işyerlerine yönelik denetimler arttırıldı. Belediye Zabıta ve Sağlık İşleri ekipleri, tatlı üreten işletmeler başta olmak üzere gıda imalathanelerini denetliyor. Üretim ve hijyen şartları, kullanılan malzemelerin nitelikleri ve uygunluk dereceleriyle çalışanların sağlık portörleri gibi hususlar kontrol ediliyor.

Kontroller sırasında eksikleri olduğu tespit edilen işletmelere yazılı uyarıda bulunan zabıta ekipleri, hijyen konusunda gerekli titizliği göstermeyen işyerlerine de göz açtırmıyor. Tatlı üretimi yapan işyerlerinin yanısıra ekmek fırınlarını da denetleyen zabıtalar, hassas tartıda gramaj ölçerek, halkı yanıltmaya yönelik davranışların önüne geçiyor.

Konu hakkında açıklama yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, zabıta ekiplerinin Ramazan Bayramı süresince de denetimlerini 24 saat sürdüreceğini belirtti. Vatandaşlar, bayram süresince şikayet veya isteklerini 310 58 58 numaralı telefona iletebilecek. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER