ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 21:14

"Kent mobilyaları ihalesinde usulsüzlük yok"


Adana Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, kent mobilyalarının ihalesiyle ilgili yolsuzluk iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Mahmut Çelikçan, yaptığı açıklamada, kanun ve yasalara uygun olmayan hiçbir iş yapmadıklarını belirtti. Başkan Çelikcan, daha önce yaklaşık 3 yıl belediye meclis üyeliği yapan sonra MHP Yüreğir İlçe Başkanlığı nedeniyle bu görevinden ayrılan Hüseyin Tumlukolcu’nun 'kent mobilyaları' ile ilgili iddialarını cevapladı.

'Kent mobilyalarının işletilmesi ile ilgili meclis kararıyla idareye yetki verildiğini aktaran Çelikcan, "Alınan bu yetki çerçevesinde Devlet İhale Kanunu’na göre herkese açık ve şeffaf ihale 16 Şubat 2011 tarihinde belediye encümenimizce gerçekleştirilmiştir. İhale öncesi 2 kez basında ihale ilanının duyuruları yayınlanmıştır. İhaleye çıkılırken kent mobilyalarının adetleri ve yerleri belirlenmiş olup herhangi bir belirsizlik ya da gizlilik söz konusu değildir. Daha sonra ihaleyi alan firma işi Karma Açık Hava Reklamcılık AŞ’ye devretmek istemiş bu talep de Belediye Encümeni’nin tarafından uygun görülmüştür. Bu işlemde belediye zarara uğratılmadığı gibi her şey yasalara uygun şekilde yapılmıştır.” dedi

Hizmet yürüyüşlerine devam ettiklerini aktaran Çelikcan, göreve geldiğinde 47 milyon TL olan bütçeyi 117 milyon TL’ye çıkardıklarını, 2009’da yatırım için sadece 5 milyon TL ayrılırken bu rakamın 40 milyon TL’ye ulaştığını söyledi.

Çelikcan, "Söz verdiğimiz gibi Kültür Evlerimizi tek tek açıyoruz. 20 yılda dökülmeyen asfaltı döktük. Adana’nın en büyük kültür merkezinin inşaatına başlayıp, bir yılda bitiriyoruz. Yüreğir’e vizyon olacak Kültürpark bitmek üzere, diğer 60 parkımızı yeniledik. Biz bunlarla uğraşıyoruz. Yasal haklarımızı saklı tutmak kaydıyla kurumumuza yönelik her türlü yanlı, yalan ve yanlış habere verilecek cevabımız hazırdır.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER