ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Kuvvetli Sağanak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 15:52

Kemal Nakipoğlu, CHP Kayseri İl Başkanlığı için adaylığını açıkladı

Kemal Nakipoğlu, CHP Kayseri İl Başkanlığı için adaylığını açıkladı


 Bir dönem CHP Kayseri İl Başkanlığı görevini yürüten Kemal Nakipoğlu, bu görev için yeniden aday olduğunu açıkladı.

Partisinin il başkanlığı binasında basın toplantısı düzenleyen Kemal Nakipoğlu, bugüne kadar yapılan yanlışların ve eksikliklerin giderilmesi için çalışacağını ifade etti. "CHP Türkiye'nin olmazsa olmaz siyasal kurumlarından birisidir” diyen Nakipoğlu, “Bugün Türkiye'de uygulanan rejim demokrasi değil tam bir faşizmdir. Dünyada eşi benzeri bulunmayan bir saklanma politikası yürütülüyor. " dedi.

2002 yılından beri Türkiye'nin, ilerleme kaydetmek yerine daha büyük sorunlar yaşamaya başladığını dile getiren Kemal Nakipoğlu, şöyle konuştu: “2002'de aldıklarında 3 bin 400 lira borçlu doğan bir çocuk bugün 14 bin lira borçlu doğuyor. Bu ölçüler Türkiye'nin nereye geldiğinin bir göstergesidir.

2002'de görevi devraldıklarında terör neredeydi bugün ne haldeyiz. Türkiye'nin bir tarafı kardeşlik projesiyle bölünmüştür. CHP tarafından bu politikayı çözecek projeler hazırlanmış ama o zaman dışlanmışızdır. Bu durum Türkiye'yi bölmekten başka sonuca götürmüyor. Kardeşliği kimsenin reddetme şansı yoktur. CHP, kurduğu devletinden hukuk devletinde insana insan olarak bakar. Soyu sopu nereden gelmiş asla ilgilenmez. Aynı duygularla CHP'ye 10 yıl aradan sonra talibim.”

Kemal Nakipoğlu, "İtelenmekten bıktık usandık. Her yerde olmak zorundayız. Geçmiş dönemde sadece sol siyaset yapan sendikalar değil tam tersi sendikalarında toplantılarına gittim. Doğru olan budur. Kimse falan partili diye doğmuyor. Talebinize göre şekilleniyor. Eğer siz partinizi ve ideolojinizi iyi anlatırsanız size gönül veren insanların kitlesi çoğalıyor. Aksi halde aldatanların kucağına düşüyor. Aynı zamanda CHP'nin utanılacak bir geçmişi yoktur, altı okumuzla gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Sevgi, barış ve kardeşlik sloganları olduğunu aktaran Nakipoğlu, CHP'nin önümüzdeki günlerde yapılacak olan Kayseri İl Başkanlığı kongresinde aday olduğunu duyurdu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER