ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 10:52

Keçiören'de öğretmenlere özel program


Keçiören Belediyesi ve Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenler için özel program düzenlendi.

Ankara Keçiören Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen, mesleğe yeni başlayan ve emektar öğretmenlerin de yer aldığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programa Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Yurtoğlu, İlçe Müftüsü İhsan İlhan, şube müdürleri, okul müdürleri, siyasi partilerin temsilcileri ve öğretmenler katıldı.

Keçiören’deki okulların sorunları ve talepleriyle yakından ilgilenen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, yaptığı konuşmada öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu belirterek, öğretmenlerin yılın her günü hatırlanması gerektiğini söyledi. Keçiören Belediyesi olarak eğitime büyük destek verdiklerine dikkat çeken Başkan Ak, geleceğin teminatı olan çocukları aydınlık yarınlara taşıyan öğretmenlere teşekkür etti.

Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Yurtoğlu ise desteklerinden dolayı Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a teşekkür etti. Programda Şehit Kubilay İlköğretim Okulu’nda 44 yıl görev yapmış olan emekli sınıf öğretmeni Müzeyyen Akıncı ve stajyer öğretmen İmran Yalçın birer konuşma yaptı.

Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenler Halk Topluluğu’nun gösteri yaptığı programda Keçiören Belediyesi Konservatuarı sanatçısı Özlem Karaağaç da seslendirdiği eserler ile programa renk kattı. Program kapsamında Keçiören’e atanan öğretmenler birlikte yemin etti. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Kaymakam Nusret Dirim ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Yurtoğlu bazı okul yöneticilerine ve öğretmenlere günün anısına hediye takdim etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER