ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 00:15

Keçiören Belediyesi Kars, Ardahan ve Iğdır ile Fas’ı buluşturdu

Keçiören Belediyesi Kars, Ardahan ve Iğdır ile Fası buluşturdu


Keçiören Belediyesi 5.Uluslararası Ramazan Etkinlikleri kapsamında serhatlar diyarı Kars, Ardahan ve Iğdır ile Fas’ı bir araya getirdi.

Kars, Ardahan, Iğdır ve Fas Gecesi, Kalaba Spor Tesisleri etkinlik alanındaki Kars, Ardahan, Iğdır Kültür Evi ile Fas Kültür Evi’nin açılışı ile başladı. Kültür evlerinin açılışını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, AK Parti Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç, Iğdır Valisi Ahmet Pek, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Fas Büyükelçisi Lotfi Aouad ve Kars, Ardahan, Iğdır Serhatlar Birliği Başkanı Erdoğan Yıldırım birlikte yaptı.

"KARS’TAN SELAM GETİRDİM"

"Kars’ın dağlarının rüzgarını, yaylalarının kokusunu, insanının şefkatini ve tüm Karslıların selamını getirdim." diyen AK Parti Kars Milletvekili Kılıç, Türkiye’nin çok güzel kültürel değerlerinin olduğunu belirterek, "Bu değerlerin yaşatılması için öncülük edilmesi lazım. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak buna çok güzel öncülük ediyor. Bu gece hemşehrilerimiz Keçiören’de, Kars, Ardahan, Iğdır özlemini gideriyorlar." dedi.

Iğdır Valisi Pek ise Ramazan ayının kardeşliğe, birlik beraberliğe ve barış içerisinde yaşamaya vesile olan aylardan biri olduğunu ifade ederek "Kars, Ardahan, Iğdır Ankara’ya çok uzak olan illerimiz. Buradaki hemşehrilerimize ve tüm Keçiörenlilere oradakilerin selamlarını getirdim. Bu güzel etkinliğin hazırlanmasından ötürü Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ı tebrik ediyorum. Çok güzel bir çalışmaya vesile oluyorlar." diye konuştu.

"FAS İLE IĞDIR’I BULUŞTURDUK"

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da bu gece Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nde sınırları aşan kardeşliğin güzel bir örneğini yaşadıklarına dikkat çekerek şunları söyledi: “Kars, Ardahan, Iğdır ve Fas’ı birlikte misafir ediyoruz. Bizim coğrafyamızın batısında bulunan Fas, sınırımızın en uç noktasındaki Iğdır ile buluşuyor. Bereketin, kardeşliğin, paylaşmanın en yükseğe çıktığı mübarek bir aydayız. Cenab-ı Allah bizleri birlik ve beraberlik içerisinde binlerce yıl yaşatsın. Acı çeken Müslüman ülkelerin Allah yardımcısı olsun, dualarımız onlarla birlikte. Keçiören’de Ramazan bir başka yaşanıyor. Hepiniz eviniz Keçiören’e hoş geldiniz.”

"ORTAK DEĞERLERİMİZ VAR"

Müslüman Fas halkının İslami ve kardeşçe selamını getirdiğini belirten Fas Büyükelçisi Aouad ise “Coğrafi uzaklığımızı saymazsak Fas ve Türkiye’nin manevi, kültürel, dini anlamda ortak değerleri vardır. İki ülke arasındaki ilişkiler her geçen gün gelişiyor. Bunun en önemli göstergesi Başbakan sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen ay Fas’a gerçekleştirdiği resmi ziyarettir. Birçok alanda anlaşmalar imzalandı” dedi. Büyükelçi, Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’ne katılmaktan duydukları mutluluğu dile getirirken, “Her sene Ramazan ayında bu etkinliğe büyük bir istekle katılıyoruz. Bu etkinliğin mimarı olan Belediye Başkanı Mustafa Ak’a şükranlarımı sunuyorum. Farklı coğrafyalardan ülkeleri bir araya getirdiği için çok teşekkür ediyorum. Keçiören zaten ileride, ama daha da ileriye gideceği günler diliyorum. Keçiören’e her geldiğimde ne kadar ilerlediğini ve geliştiğini görüp mutlu oluyorum. Bu mübarek Ramazan ayında Başkan Ak’a ve Keçiörenlilere sağlık, mutluluk diliyorum." diye konuştu.

"DOYDUĞUMUZ YER ANKARA"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez de Kars Çıldır’da yediği ekmeğin vefası olarak bu geceye katıldığını kaydederken, "Bu güzel etkinlikler birlik ve kardeşliği artırıyor. Bu tür faaliyetleri düzenlediği için Belediye Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Bize uzakları yakın eden bu anlayışı kutluyorum." dedi.

Kars, Ardahan, Iğdır Serhatlar Birliği Başkanı Erdoğan Yıldırım ise, etkinlik alanını dolduran kalabalığa baktığında Türkiye’yi gördüğünü söyleyerek, "Doğduğumuz yer Kars, Ardahan, Iğdır olabilir ama, doyduğumuz yer Ankara. Kars, Ardahan, Iğdır olarak ülkemizin birlik ve beraberliği için her zaman sizlerin emrindeyiz. Bize desteklerini esirgemeyen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a teşekkür ediyorum. Allah Ramazan-ı Şerif’inizi mübarek eylesin." ifadelerini kullandı. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER