ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2014 Cuma 12:47

Kayserili dağcılar, Antalya Kızlar Sivrisi'ne tırmanacak


Kayseri Dağcılık İl Temsilciliği, 2014 yılı faaliyet programında yer alan ve Batı Toroslar'ın en yüksek noktası olan 3086 metre yüksekliğindeki Kızlar Sivrisi Dağı'na tırmanmaya hazırlanıyor. Antalya'nın Elmalı ilçesinde bulunan dağa, Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerinden onlarca dağcının katılması bekleniyor.

Kayseri Dağcılık İl Temsilcisi İsmail Yılmaz, 8 -9 Mart tarihleri arasında gerçekleştirecekleri bu kış tırmanış faaliyetine Kayseri'den 16 sporcu ile katılacaklarını belirterek, 3086 metre yüksekliğindeki Kızlar Sivrisi Dağı faaliyetinin, zorlu ve büyük dikkat gerektiren bir tırmanış olduğunu söyledi. Tırmanışın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne isabet etmesinin farklı bir anlam taşıdığını belirten Yılmaz, "Gerçekleştireceğimiz bu etkinlik ile hem önemli bir faaliyeti yerine getirmiş, hem de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, tüm kadınların bu önemli gününü 3086 metre yüksekte kutlamayı hedefliyoruz. Özellikle ülkemizde ve dünyada kadınların, erkeklerin yapabildiği tüm ağır ve ekstrem sporlara katılabiliyor ve birçok alanda erkeklerin dahi ulaşamayacağı başarıları yakalayabiliyor olmaları, artık kadın haklarının ve kadına olan desteğin her geçen gün arttığının bir göstergesi haline gelmiş bulunmaktadır. Biz kadınlarımızın çok daha iyi noktalarda olabilmesi, kadın haklarının çok daha fazla savunulur hale gelebilmesi için bu faaliyetimizde, tüm kadın sporcularımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü Antalya Kızlar Sivrisi Dağı zirvesinde tebrik etmeyi planlıyoruz." şeklinde konuştu.

7 Mart Cuma günü akşam saat 22.00'da Kayseri'den hareket edecek olan dağcılar, 8 Mart Günü Antalya'ya ulaşacak ve buradan da Antalya'nın Elmalı ilçesine giderek, kamp alanına intikal için yeniden harekete geçecek. İlk gün kamp ve çadır kurup dinlenecek dağcılar, 8 Mart'ı 9 Mart'a bağlayan gece saat 03.00'da zirve tırmanışı için yeniden harekete geçecek. Aynı gün zirve tırmanışını tamamlayıp Kayseri'ye doğru yola çıkmayı planlayan dağcılar, bu faaliyet ile Kayseri'nin ve Kayseri'deki dağcılık sporlarının önemli bir tanıtımını gerçekleştirmiş olacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER