ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2014 Cuma 12:41

Kayserigaz’dan Türk Telekom’a eğitim


Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile ismini sık sık gündeme taşıyan Kayserigaz, doğalgazın etkin kullanımı konusunda kamu kurum ve kuruluş çalışanlarına seminerler düzenliyor.

80 yıllık tecrübenin sahibi Almanya’nın enerji şirketlerinden EWE A.G. çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Kayserigaz, doğalgazın verimli kullanılması amacıyla Türk Telekom çalışanlarına 'Temel Doğalgaz ve Doğalgazda Teknik Emniyet Eğitimi' veriyor. Kayserigaz’ın Türk Telekom çalışanlarına verdiği eğitim 04.03.2014 tarihinde başlayarak 05-06-07.03.2014 tarihleri boyunca devam ediyor. Eğitim süresince Telekom çalışanları 'doğalgaz nedir, doğalgaz kullanımında dikkat edilecek hususlar, doğalgazın kullanım alanları, tehlike anında ne tür müdahaleler yapılmalı, doğalgaz altyapısında dikkat edilecek hususlar, kurum ve kuruluşlarla ortak hareket etme' gibi pek çok konuda bilgilendiriliyor.

Konuyla ilgili görüşlerini sunan Kayserigaz İşletme Bakım Müdürü Bülent Coşkun, gerçekleştirdikleri bu aktiviteler sayesinde doğalgaz konusundaki bilinci artırdıklarını, paydaşları olan altyapı hizmetleri sunan birimlerin ve olaylarda birlikte hareket ettikleri polis, itfaiye gibi kuruluşlarla teknik anlamda bilgilerini paylaştıklarını aktardı. İlerleyen haftalarda Emniyet Müdürlüğü, Polis Meslek Yüksekokulu, belediyeler, KCETAŞ, KASKİ gibi kurumlara eğitimler verileceğinin bilgisini verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER