ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2014 Cuma 12:24

Kayseri’de seçim toplantısı yapıldı

Kayseride seçim toplantısı yapıldı


Kayseri Valisi Orhan Düzgün başkanlığında düzenlenen Seçim Güvenliği Toplantısı’nda, 30 Mart Mahalli İdareler Seçimi’nin huzur ve güven ortamında gerçekleştirilmesine yönelik tedbirler görüşülerek, değerlendirmelerde bulunuldu.

Vali Orhan Düzgün, Polisevi’nde düzenlenen ve ilçe kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ve İl Jandarma Komutanı Albay Halil Uysal ile öteki ilgililerin katıldığı Seçim Güvenliği Toplantısı’nda, seçimle ilgili çalışmaları konuşmak ve genel bir güvenlik değerlendirmesi yapmak için bir araya gelindiğini söyledi.

Kayseri ili genelinde seçim öncesi ve seçim sırasında huzur ve güven ortamını sağlamanın öncelikli görevleri arasında bulunduğunu belirten Vali Düzgün, ilçe kaymakamları ve kolluk kuvveti yöneticilerinden Mahalli İdareler Seçimi için İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan kitapçık ile Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı kararlarına titizlikle uyulmasını istedi.

Vali Düzgün, “Seçim döneminde, propaganda süresinde, seçim günü oy verme saatlerinde, oy verme sonrasındaki tasnif, döküm ve sayım aşamasında genel güvenlik tedbirleri ile huzur ve güveni sağlamak öncelikli amacımızdır. Vatandaşlarımızın sandığa huzur içerisinde gitmesi, muhtemel sorunların yaşanmaması için gereken özeni hep birlikte göstereceğiz” diye konuştu.

İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı’nın seçime yönelik alınan önlemlere ilişkin sunum yaptığı Seçim Güvenliği Toplantısı güvenlik tedbirlerinin konuşulması ve yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER