ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 10:43

Kaymakam Sevgili’den Adana BTÜ’ye veda ziyareti


 Adana’nın Kozan ilçesinde 5 yıldır kaymakamlık görevini yürüttükten sonra Aydın’ın Efeler ilçesine atanan İzzettin Sevgili, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy’u makamında ziyaret etti. Sevgili ve Ersoy, hem üniversite, hem Kozan hem de Adana ile ilgili karşılıklı görüşlerini paylaştı.

Prof. Dr. Adem Ersoy ile 2008 yılında tanıştıklarını ve bu zamana kadar sürekli iyi ilişkiler içerisinde bulunduklarını vurgulayan Kaymakam İzzettin Sevgili, “Kozan’a fakülte kazandırmak adına kendisiyle ortak çalışmalarımız olmuştu. BTÜ’ye Rektör olarak atanmasıyla beraber dostluğumuz daha da pekişti. Rektörümüz Kozan’ın her türlü derdi ile yakından ilgilenen bir devlet adamıdır. Görevde bulunduğum süre içerisinde kendisinden sürekli destek aldım. Kozan’ın sorunlarına beraber çözüm aradık. BTÜ, kent için büyük bir fırsattır. Üniversitemizin eğitimden kalkınmaya, alt yapıdan bilime ve teknolojiye kadar her alanda büyük katkı sağlayacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Beş yıl süresince görev yaptığı Kozan’dan güzel anılarla ayrıldığını belirten Sevgili, bu süre içersinden kötü sayılabilecek hiçbir olay yaşamadığını söyledi. Sevgili, “Görevim süresince bana destek olan değerli Kozan Halkına ve şahsınıza teşekkür ediyor, hepinizden helallik istiyorum” ifadelerini kullandı.

Rektör Prof. Dr. Adem Ersoy, Kaymakam Sevgili’nin ziyaretinden ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Rektör Ersoy, “Sayın Kaymakamımız nezaketi, diplomatik misyonu, araştırmacı ve girişimci ruhu ve entelektüel bilgi birikimi ile Kozan’a ve Adana’ya büyük katkı yapmıştır. Sürekli halka iç içe olarak, eğitimden sosyal yaşama kadar Kozan’ın daha önce görmediği birçok hizmeti gerçekleştirmiştir. Kendisi, üniversitemizin kuruluş ve gelişme aşamasında bize sürekli destek vermiştir. Bir Kozanlı olarak yaptığı hizmetlerden ötürü kendisine teşekkür ediyor, yeni görev yerinde başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER