ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2014 Salı 21:53

Kayıp genci öldürüp gömdüler

Kayıp genci öldürüp gömdüler

Konya'nın Akşehir ilçesinde, 10 gün önce kaybolan gencin öldürülerek boş bir evin bahçesine gömüldüğü ortaya çıktı.


Olay, ilçeye bağlı Adsız Mahallesinde meydan geldi. 10 gün önce eşi tarafından Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne kayıp başvurusu yapılan Tahir Özkan’ın (24) cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Eşinin başvurusu üzerine soruşturma başlatan polis, MOBESE kameralarından da yararlanarak Tahir Özkan'ın en son Nurullah Ç. (24) ve Adile K. (38) ile irtibat kurduğunu belirledi.

Şahısları sorguya alan polis Tahir Özkan'ın öldürülerek boş bir evin bahçesine gömüldüğünü öğrendi. Sahiplerinin yurt dışında olduğu öğrenilen evin bahçesinde yapılan kazı çalışmalarında kayıp gencin cesedine ulaşıldı. Olay yerindeki incelemelerinin ardından ceset otopsi yapılmak üzere Akşehir Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

İddialara göre, Tahir Özkan, Nurullah Ç. ve Adile K. birlikte sahibinin Almanya’da olduğu söylenen ve içerisinde ikamet edilmeyen evin bahçesine geldi. Birlikte alkol aldıkları iddia edilen üç kişiden Tahir Özkan ile Nurullah Ç.’nin tartıştığı, tartışma sonucunda ise Nurullah Ç.'nin üzerinde bulunan silahla Tahir Özkan’ı öldürdüğü iddia edildi.

Nurullah Ç.'nin Özkan'ı öldürdükten sonra bulundukları evin bahçesine çukur kazarak Tahir Özkan'ı gömdüğü cinayet silahını da Adsız Mahallesindeki babasının evine gömdüğü öğrenildi. Cinayete kurban giden Tahir Özkan'ın bir çocuk babası olduğu öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor. 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER