ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 13:01

Kato Dağı eteklerinde yüzme keyfi


 Hakkari’de vatandaşlar, daha önce çatışmalarla gündeme gelen Kato Dağı eteklerine akın ederek Şine Deresi'nde serinlemeye çalışıyor.

Kavurucu sıcaklardan bunalan vatandaşlar, batıda denize akın ederken, yüzme havuzu bulunmayan Hakkari'de ise vatandaşlar, kent merkezine yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta bulunan Kato Dağı eteklerindeki Şine Deresi'nde yüzerek serinliyor. Daha önce yaşanan çatışmalardan dolayı kimsenin gidemediği Kato Dağı etekleri başlatılan çözüm süreciyle birlikte vatandaşların akınına uğruyor. Çözüm süreciyle birlikte olumlu bir havanın hakim olduğu kentte vatandaşlar, Kato Dağı eteklerinde bulunan Şine Deresi'nde yüzerek serinliyor. Adeta Kato Dağı eteklerini plaja çeviren vatandaşlar, saatlerce derece yüzerek serinlemenin keyfini çıkarıyor.

Vatandaşlar kentte herhangi bir yüzme havuzu bulunmadığı için Şine Deresi'ne geldiklerini dile getirdi. "Daha önce yaşanan çatışmalardan dolayı buralara gelemiyorduk. Ancak başlatılan çözüm süreciyle birlikte biz Hakkarililer buraya akın ederek buradaki dereye yüzerek serinliyoruz. Buraların artık keşfedilerek turizme kazındırılması lazım. Buranın suyu soğuk ve temiz. Valilik veya belediyenin buralara havuzlar yapmasını istiyoruz. Bizim ne havuzumuz ne de denizimiz var. Mecburen buraya gelerek serinliyoruz." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER