ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ekim 2013 Çarşamba 10:47

Kars'ın kurtuluşuna vesile olanlar için Yasin-i Şerif okundu

Karsın kurtuluşuna vesile olanlar için Yasin-i Şerif okundu


Kars'ta doktorlardan oluşan Kars Sağlık Sevenler Derneği (KARSSED) üyeleri, 30 Ekim 1920'de Kars'ın kurtuluşuna vesile olan Türk askeri için Yasin-i Şerif okudu.

Merkez Evliya Camii'nde bir araya gelen KARSSED üyeleri, aralarında paylaştıkları 40 Yasin-i Şerif'i, şehrin kurtuluşuna vesile olan başta Kazım Karabekir Paşa ve askerinin ruhuna okudu. Grup adına açıklama yapan KARSSED Genel Sekreteri Utku Ergün, Türkiye'nin Doğusunda Kars'ın serhat şehri olmasına vesile olan ve bu topraklar üzerinde şehit düşen Türk askerlerine Allah'tan rahmet dilediklerini söyledi.

Utku, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinin ardından, 30 Ekim'de Kars'ın kurtuluş törenlerinin olmasının hemşehrilerine iki bayramı bir arada yaşama fırsatı sunduğunu belirtti. Dernek olarak düzenlenen etkinliklere üyeleriyle katılıp halkın heyecanına ortak olduklarını aktaran Utku, "Şehrimizde valiliğimiz, belediyemiz ve diğer sivil toplum kuruluşları, her kesimden, her düşünceden insanımız farklı etkinliklerle bugünü değerlendirirken, bizler de Yasin-i Şerif okumaya karar kıldık ve dualarımızla birlikte ilimiz kurtuluşuna vesile olan şehitlerimizin ruhuna hediye ettik."dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER