ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 13:34

Karayazı Belediyesi borçsuz hizmet sunmaya başladı

Karayazı Belediyesi borçsuz hizmet sunmaya başladı


Erzurum Karayazı Belediye Başkanı Seyfettin Kırık, belediyenin özel ve kamuya ait birikmiş borçlarının ödendiğini belirterek, "Borçlarımızı ödedik, şimdi halka hizmet sunuyoruz." dedi.

        Geçmişte borç yükü nedeniyle işçi maaşlarını ödeyemez duruma düşen Karayazı Belediyesi'nin borç yükünden kurtulduğu belirtildi. Belediye Başkanı Seyfettin Kırık, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, hükümetin desteği ile borç yükünden kurtulmanın sevincini yaşadıklarını ifade etti. Borçsuz bir belediye ile vatandaşa daha ve kaliteli hizmet sunumuna başladıklarını ifade eden Kırık, "450 hektar nazım imar planı yaptık. 700’e yakın vatandaşa tapu dağıttık. İçme suyu ve kanalizasyon projesini hayata geçirdik." dedi.

        İlçenin en büyük problemlerinden altyapının da yarısını çözüme kavuşturduklarına dikkat çeken Başkan Kırık, "Altyapıda yüzde 50’yi tamamladık, içme suyunda da yüzde 75’lik bir bölümü bitirdik. Belediyenin araç filosunu artırdık. ilçe merkezinde 20-25 kilometre stabilize yol yaptık. 45 bin metrekarelik alanda kilit taşı döşedik. Ana caddemizi genişlettik. Şuanda elimizde proje olarak 4 adet sosyal tesis çalışmamız var. Taziye evi, Kur’an kursu, toplantı salonu ve mesire alanı oluşturma çalışmamız var. 6 bin metrekarelik alanda aile çay bahçesi yapıyoruz. Projelerimiz içerisinde hayvan pazarı ve halı sahanın yapımı da var. Kısacası 4.5 milyon lira borcu olan kurumu Hükümetimizin büyük desteği ve çalışma azmimizle daha iyi bir konuma getirdik, borçlarımızı ödedik ve halka hizmeti Hakk’a hizmet olarak gördük." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER