ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 16:55

Karatay'da yeşil alanlar haşerelere karşı ilaçlandı

Karatayda yeşil alanlar haşerelere karşı ilaçlandı


Konya Karatay Belediyesi, Park Bahçeler Müdürlüğü'nün gayretleriyle ilçeye kazandırılan yeşil alan ve parklarda yaprak biti, haşere, mantar ve yabancı otlara karşı ilaçlama çalışması yaptı.
    
    Vatandaşlardan gelen istekler doğrultusunda yeni parklar yapmaya devam ettiklerini belirten Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, bütün parklar ve yeşil alanlarda ilaçlama ve bakım çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğünü söyledi. Havaların ısınmasıyla birlikte hobi bahçeleri, Olimpiyat Parkı, Adalet Parkı, orta ölçekli parklar ve cadde üzerlerinde bulunan orta refüjlerdeki ağaçlarda yaprak biti, haşere, mantar ve böcek ilaçlamasıyla yabancı ot ilaçlama çalışmaları yapıldığını anlatan Başkan Hançerli, yoğun şehir hayatından bunalan insanların nefes alabildikleri park ve bahçeler yapmak kadar bunlara bakmanın da önemli olduğunu vurguladı.

    Karatay Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin ilçenin yeşil dokusunun zenginleşmesi için ellerinden gelen gayreti sarf ettiğini de kaydeden Hançerli, bakım ve ilaçlama çalışmalarının bundan sonra da belli aralıklarla devam edeceğini ifade etti. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER