ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 15:05

Karamürsel’de Cumhuriyet coşkusu


Cumhuriyet'in kuruluşunun 90. yıl dönümü Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde coşkuyla kutlandı.

Kutlamalar resmi törenle başladı. Resmi törene ilçe protokolü katıldı. Törende Atatürk anıtına çelenk konuldu. Ardından Kaymakam Celil Ateşoğlu makamında resmi kurum ve kuruluş amirlerinin tebriklerini kabul etti. Karamürsel İlhan Çınar Alanı'nda gerçekleştirilen kutlamalarda ise Kaymakam Celil Ateşoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ve Karamürsel Bey Eğitim Merkezi Garnizon Komutanı Deniz Kur.Kıd. Alb. Osman Özyazıcı halkın bayramını tebrik etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Kaymakam Celil Ateşoğlu, Cumhuriyet'in kurulması ve kuruluş döneminde yaşanan sıkıntı ve zorlukları anlatarak, "Şu anki bulunduğumuz güzel ortam dolayısıyla Cumhuriyet'in kurucularına minnet borcumuz var." dedi.

İlk ve orta okul folklor ekipleri tarafından oyunlar oynanmasının ardından ilçe genelinde düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Celil Ateşoğlu, Garnizon Komutanı Deniz Kur.Kıd. Alb. Osman Özyazıcı ve Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım tarafından ödülleri verildi. Tören, öğrencilerin geçit töreni ile sona erdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER