ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 14:22

Karaman'da Kınalı Köyler Projesi protokolü imzalandı

Karamanda Kınalı Köyler Projesi protokolü imzalandı


 Karaman'ın Taşkale kasabasında hayata geçirilecek e-pansiyonculuk projesinin protokol imza töreni gerçekleştirildi.

Taşkale Belediye Başkanlığında gerçekleştirilen protokol imza törenine Vali Murat Koca, Taşkale Belediye Başkanı Muhittin Sunaoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Orta, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hayrettin Aslan, Anadolu Kırsal Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ramis Manav, dernek yetkilileri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı. Belediye Başkanı Muhittin Sunaoğlu, protokol imza töreni ile e– pansiyonculuk sisteminde gerçekleştirilecek proje ile Taşkale kasabasında bulunan eski evlerin konaklamaya açılacağını belirtti.

Sunaoğlu, Karaman Valiliği ve Anadolu Kırsal Turizm Derneği tarafından gerçekleştirilecek bu projede Taşkale’nin 'Kınalı köyler Projesi'nin e-pansiyonculuk sistemine girmesi ile turizm açısından farklı bir ivme kazanacağını ve bununla birlikte ekonomik açıdan da büyük bir gelir kaynağı olacağına işaret etti.

Türkiye kırsal turizmi adına ve Türk köylüsü adına teşekkür ederek konuşmasına başlayan Anadolu Kırsal Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ramiz Manav ise kırsal turizm konusunda yapılan çalışmalar noktasında yapılan bütün güzel çalışmaları destekleyen Vali Murat Koca’ya teşekkür ederek, son derece güzel bir adım atıldığını söyledi. Manav, bu proje ile gerek Avrupa ve gerekse iç pazardan köylere turistlerin gelmesini sağlayarak gelir elde etmelerini sağlayacak çalışmaları yapma gayreti içerisinde olacaklarının altını çizdi.

Karaman Valiliği ve Anadolu Kırsal Turizm Derneği arasında gerçekleştirilecek olan işbirliği protokolünün imzalanması için bir araya geldiklerini ifade eden Vali Murat Koca da Taşkale’nin tarih ve doğa ile iç içe olan Karaman’ın şirin ve güzel bir kasabası olduğuna dikkat çekti. Denizden ve şehirden sıkılan, farklı bir tatil ve turizm anlayışı arayışı içerisine giren insanları Taşkale’ye davet eden Vali Koca, "Karaman’ın diğer turistik yerlerini ve beldelerini de görmelerini arzu ediyoruz. Bu proje ile ilk adımı atıyoruz. Bizim burada Valilik olarak yükümlülüğümüz kasabamızı tanıtmak ve tanınmasını sağlamak. Yazışmalar sonucunda, Bakanlık da bu projeye destek verdi. Proje, ekonomik ve turistik açıdan kasabaya ve Karaman’a önemli kazanımlar getirecek." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER