ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Haziran 2014 Pazartesi 10:18

Karakol yerine havuz yapılsın

Karakol yerine havuz yapılsın

Hakkarililer sıcak havalarda serinlemek için havuz istiyor.


Hakkarililer Şine Deresi'nde serinliyor. Havaların ısınmasıyla birlikte Hakkarili vatandaşlar serinlemek için Hakkari-Çukurca karayolu üzerinde bulunan Şine Deresi'ne akın etti. Şine Deresi'nin çevresini plaj gibi kullanan vatandaşlar, bol bol yüzerek gönüllerince eğlendi.

HAKKARİLİLERİN GÖZDE SERİNŞEME MERKEZİ

Hakkari'ye 40 kilometre uzaklıktaki Şine Deresi, Hakkarililerin gözde serinleme merkezi haline geldi. İl merkezinde yüzecek bir havuz olmadığı için vatandaşlar serinlemek için Hakkari-Çukurca arasında uzayan Kato Dağı eteğindeki Şine Deresi'ne gidiyor. Sabahın erken saatlerinden itibaren dere kıyısına gelen vatandaşlar, akşam saatlerine kadar gönüllerince eğlenerek stres atıyor.

'KARAKOL YERİNE HAVUZ YAPILSIN'

Kilometrelerce yol kat ederek yüzmeye geldiklerini belirten gençler, yetkililere seslenerek Hakkari'ye karakol yerine havuz yapılmasını istiyor. Gençler, "Hakkari'de insanların yüzebileceği tek bir havuz yok. Durum böyle olunca bizler de mecburen araç tutup Şine Deresi'ne geliyoruz. Tehlikeli olmasına rağmen burada yüzmek zorunda kalıyoruz" dedi.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER