ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 17:59

Karakol kitaplığından 5 bin kişi kitap okudu


Dörtyol Emniyet Müdürlüğü’nün başlattığı ‘Polis Eliyle Kitap Okuma’ kampanyası kapsamında karakola yapılan kütüphaneye yerleştirilen 6 bin adet kitabı 5 bin kişi okudu.

Toplumdaki okuma eksikliğinin giderilmesi adına Emniyet Müdürlüğü önemli bir projeyi hayata geçirdi. Geçtiğimiz yıl başlayan kampanya ile karakollara kütüphane yapıldı. Sponsorlar aracılığı bu kütüphanelere yaklaşık 6 bin kitap alındı. Kitap okuma seferberliğinin yapıldığı ilçede 5 bin kişi bu kitapları okudu.

Projenin amacına ulaştığını söyleyen Dörtyol Emniyet Müdürü Zekayi Altuntaşoğlu, polis ile halkı kucaklaştırdığına dikkat çekti. Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırdıklarını vurgulayan Altuntaşoğlu, "Geçtiğimiz yıl başlattığımız projemiz, ilçe halkına okuma alışkanlığı kazandırdı. Vatandaşlarımız emniyet müdürlüğümüze gelerek buradaki kütüphanemizden beğendikleri bir kitabı alıyor, okuyup bitirdikten sonra getiriyor. Böylece daha fazla insanın kitap okumasına katkı sunmuş oluyoruz. Bu projemiz aynı zamanda toplumumuzdaki polise yönelik korkunun azaltılmasına yardımcı oluyor." ifadelerini kullandı.

Kitapların sponsorlar yoluyla getirildiğini kaydeden Emniyet Müdürü Altuntaşoğlu, "Bugüne kadar 6 bin kitap getirildi. Kitaplarımızın tamamı Milli Eğitim Bakanlığı tavsiyeli, orijinal bandrollü kitaplar. Halkımızı karakollarımıza kitap okumaya davet ediyoruz." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER