ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 10:51

Karadeniz Bölgesini kare kare fotoğrafladılar


Kısa adı AKFOD olan Aksaray Fotoğrafçılar Derneği, fotoğraf çekimlerinde sadece Aksaray’la sınırlı kalmayıp, tüm Türkiye’ye açılmaya devam ediyor. Daha önce Mardin’deki fotoğraf gezisinde Doğunun etnik ve tarihi bölgelerini fotoğraflayan Aksaraylı fotoğrafçıların bu seferki durağı Karadeniz bölgesi oldu.
Çektikleri birbirinden güzel doğa fotoğrafları ile Aksaray’ın tanıtımına katkıda bulunan AKFOD üyeleri, geçtiğimiz günlerde Karadeniz bölgesine gezi düzenledi. AKFOD’lu fotoğrafçılar, Karadeniz’de sabah şafak sökerken ilk olarak Safranbolu'da, ardından da Kastamonu’nun Amasra ilçesinde fotoğraf çekimi gerçekleştirdi.

AKFOD ekibinin Fotoğraf Parkuru Safranbolu Evleri ile başlayıp, Safranbolu Cam İşçileri, Batı Karadeniz Çarşıları, İnkumu, Amasra, Amasra Büyük Liman, Amasra Küçük Liman, Pınarbaşı Evleri, Yöresel Kıyafetler, Sonbaharda Orman, Ilıca Şelalesinde son buldu.

Karadeniz gezisinin çok faydalı olduğunu ve çok güzel kareler yakaladıklarını ifade eden AKFOD yetkilileri, ileriki tarihlerde Türkiye’nin farklı bölgelerine geziler düzenleyeceklerini ve bir fotoğraf yarışması düzenleyeceklerini kaydettiler.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER