ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 17:29

Kara: "Ortak paydamız Giresun sevgisi"

Kara: "Ortak paydamız Giresun sevgisi"


Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Meclis Başkanı İbrahim Kara, Giresun'a hizmetin söz konusu olduğu yerde ortak paydanın 'Giresun sevgisi' olduğunu söyledi. Kara, seçimlerde siyasi parti gibi vaat eden değil, somut netice üreten bir anlayışın başarı getireceğini belirtti.

        GTSO Meclis Başkanı ve 4 Mayıs'ta yapılacak seçimlerde başkanlığa aday olan İbrahim Kara, oda seçimleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

        GTSO'nun bir anlamda yarı resmi sivil toplum kuruluşu olduğunu belirten Kara, "Yönetim ve denetim organları seçimle belirlenmekle birlikte; amaç, kapsam, görev ve sorumluluklarını, bunların nasıl yapılacağını belirten kendisine özel kanun ve yönetmelikleri vardır. Yani her şeyi herkese vaat eden bir siyasi parti yönetimi gibi değildir. Biz görev ve sorumluluklarını bilen bir ekip olarak, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası organ seçimlerine, katılımcı bir yönetim anlayışıyla aday olduk. Ekip arkadaşlarımın hepsi çalışan, üreten, istihdam yaratan ve vergi veren, iş, güç sahibi insanlardır. Hepsi de kendi işinde faal olarak çalışan, her yaşta ve her siyasi görüşten insanlar olup, ortak paydaları Giresun sevgisidir. Daha önemlisi kimseyi karalamayan, aşağılamayan, herkesi seven, kucaklayan adam gibi adamlardır." dedi.

        Giresun'un mevcut potansiyelleri itibariyle hak ettiği pozisyonu alamadığını vurgulayan Kara, "Giresun’un sorunlarını biliyor ve yaşıyoruz. Yıllardır limanın çalışmamasından, yeterli iş alanı olmadığı için sürekli göç verip nüfusunun azalmasından, Tıp Fakültesi olan fakat fakülte hastanesi olmayan tek il olmasından, dünyada en büyük üreticisi olduğumuz ve tek ithal girdisi olmadan önemli ölçüde döviz kazandıran fındığımıza yeterince sahip çıkılamamasından, yüksek hızlı tiren yolunun denize Giresun Limanı'ndan kavuşamamasından, yakın zamana kadar aynı büyüklükte il olmamıza rağmen çevre illerin sorunlarını el birliği ve güç birliği yaparak hızla çözerken, artık etrafımızın büyük şehirlerle çevrili olmasından vb. sebeplerden çok ama çok üzülüyoruz. Karadeniz’in incisi, bu güzel ilimizin, dertlerini dert ediniyoruz. FİSKOBİRLİK'in hali, bunun yanında kapanan özel ve kamu sektörü işletmeleri yaralarımızı tuz basıyor.” diye konuştu.

        Sosyal statü ve kimlik peşinde olmadıklarının altını çizen Kara, “Esnafının, tüccarının, sanayicisinin ve tüm yaşayanlarının dertlerine, katılımcı bir anlayış ve ortak akılla, bir parça da olsa ‘merhem olmak’ ve yararlı olmak için Ticaret ve Sanayi Odası Organ Seçimlerine aday olduk. Bugüne kadar yapılanlara ve yapanlara teşekkür ediyoruz. Allah bu ile hizmette emeği geçen, katkısı olan herkesten razı olsun. Ekip arkadaşlarımın bir kısmı TSO Meclisi'nde ve TSO yönetiminde daha önce de bulunmuş dinamik ve deneyimli arkadaşlardır. Bir kısmı ilk defa TSO organ seçimlerine katılan işlerinde başarılı genç ve dinamik arkadaşlardır. Fakat sorunların çözümünde etkili olmak için icranın başı olmak gerekli. Ben ve arkadaşlarım, yani biz, yani ekibimiz, Ticaret ve Sanayi Odası organ seçimlerine bu nedenle aday olduk.” ifadelerini kullandı.

        Giresun Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin, illerinin sorunlarına sahip çıkmak için 4 Mayıs 2013 Cumartesi günü yapılacak olan organ seçimlerine mutlaka katılmalarını isteyen Kara, seçimlerin şimdiden Türkiye'ye ve Giresun’a hayırlı olmasını dilediğini sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER