ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 16:10

Kapadokya’nın ilk TSE belgeli balonu

Kapadokyanın ilk TSE belgeli balonu


Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde faaliyet gösteren Dinler Otel ile Royal Balonculuk, Türkiye’nin en önemli kültür, manzara ve doğa turizmi merkezlerinden Kapadokya’nın ilk Türk Standartlar Enstitüsü (TSE) belgeli kuruluşları olma hakkını kazandı.

TSE Nevşehir Müdürü Erol Güneş, Dinler Turizm ve Royal Balonculuk şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinler, Vali Abdurrahman Savaş’ı makamında ziyaret etti.

TSE Nevşehir Müdürü Erol Güneş, ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden Kapadokya’da ilk olarak Dinler Turizm ve Royal Balonculuk şirketinin standartlarını yükselterek TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi almaya hak kazandığını söyledi.

Güneş, Dinler Turizmin TS 10082 nolu konaklama tesisleri, oteller, sınıflandırma ve genel kurallar standardına, Royal Balonculuğun ise balon firmalarının uymakla mükellef oldukları TS 1446 nolu LPG (propan)doldurma ve boşaltma kuralları, emniyet ve güvenlik standartlarını yerine getirdiklerini kaydetti.
Vali Abdurrahman Savaş ise, ilde turizmin ana sektör olduğunu belirterek, sıcak hava balonculuğunun da sektörün önemli dallarından biri konumuna ulaştığını kaydetti.

Sıcak hava balonculuğunun sadece Türkiye’de değil dünyada da bu çapta geliştiği bir yerin olmadığını ifade eden Savaş, hizmet kalitesinin de yükselmesinin kaçınılmaz olduğunu kaydetti.

Propan gazı dolumunun yüksek güvenlik şartları sağlanarak yapılmasının zorunlu olduğunu belirten Vali Savaş, TSE’nin burada oluşturduğu şartlara bütün firmaların uyum sağlaması gerektiğini vurguladı.

Dinler Turizm ve Royal Balonculuk şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinler ise, otellerde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, balonculukta ise Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün kalite ve hizmet kalitesi yönünden sıkı denetimler uyguladığını, TSE’nin ise yaptığı teknik denetimle bütünlüğü sağladığını ifade etti.

Konuşmaların ardından Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş ve TSE Nevşehir Müdürü Erol Güneş tarafından Dinler Turizm ve Royal Balonculuk şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinler’e TSE Bayrağı ile Hizmet Yeterlilik Belgesi verildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER