ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 17:04

Kamyoncular için galericiler sitesi yapılacak


 Malatya'da kamyon alım satımı yapan galericiler için yer belirleme çalışmalarının sonuçlandığı bildirildi.

Malatya Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 15 Ocak 2012'de ihalesi yapılacak kamyon galericileri sitesi için mevcut galericiler sitesinin arka kısmında bulunan alanın uygun görüldü. Daha önce yapılan çalışmalar sonucu ikinci el otomobil alım satımı yapan esnaflar galericiler sitesine, nakliyatçılık işi ile uğraşan esnaflar da nakliyatçılar sitesine taşınmıştı.

Kamyon alım satımı ve benzer iş yapan galericiler için daha geniş bir alana ihtiyaç duyulması nedeniyle, söz konusu galericiler için yeni bir yer arayışına gidilmişti. Büyükşehir olan Malatya'da yaşam standartlarını yükseltmek, daha modern bir görüntü sağlamak için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Malatya Belediyesi tarafından şehrin değişik bölgelerinde kamyon alım satımı ve benzer işler yapan galericiler için de yeni bir alan belirlendi. İlgili galericilere bu alana taşınmaları gerektiği bildirildi.

İhale sürecinin tamamlanmasından itibaren kamyon galericilerine, kendilerine tahsis edilen alan üzerinde satış bürolarını yapmaları için belli bir süre verilecek. Bu sürenin sonunda hiçbir şekilde süre uzatımı yapılmayacak.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER