ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 18:18

Kamuran Meral Gençlik Merkezi açıldı

Kamuran Meral Gençlik Merkezi açıldı


Okumayı Yayma Derneği’nin "Çocuklarımız Okuyor, Yüzlerimiz Gülüyor" SODES Projesi kapsamında hazırladığı Kamuran Meral Gençlik Merkezi, Çatalçeşme Mahallesi’nde düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Törene Elazığ Valisi Muammer Erol, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, İl Müftüsü Peyami Güngör, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ, Okumayı Yayma Derneği Başkanı Şükrü Aslan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Okumayı Yayma Derneği Başkanı Şükrü Aslan, "Okumayı yaygınlaştırmak için çeşitli çalışmalara imza atıyoruz. Alemlerin efendisi Peygamber Efendimize(SAV) gelen ilk vahiy 'oku' dur. Bugün açılışını yaptığımız okuma merkezinin hayırlı olmasını diliyorum. Okuma merkezi öncesinde buranın hali içler acısıydı. Ama şimdi Allah’a şükürler olsun ki burada gençlerimiz okuyacaklar. Toplamda 10 okuma evimiz bulunmakta bunların yedisi ilçelerimizde üç tanesi de il merkezinde hizmet veriyor. Okuma Evlerinde üç bin öğrencimize hizmet sunuyoruz. Öğrencilerimizin iyi bir eğitim almaları için elimizden gelen çabayı sürdüreceğiz. Bizlerden desteklerini esirgemeyen işadamlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz." dedi.

Bugün burada siz saygıdeğer öğrencilerimiz ve mahalle sakinlerimizle bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu ise "Bizler insanlarımızı seviyoruz, hemşerilerimizin mutluluğu bizlerin mutluluğudur. Çocuklarımız okuyor, yüzlerimiz gülüyor projesi kapsamında bugün burada güzel bir eğitim merkezinin açılışını yapıyoruz. Okumayı yaygınlaştırma Dernek Başkanımızın bizlerle ilgili ifadeleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Dernek Başkanımız bizler için gönül adamı ifadelereine yer verdi. Evet gönül almak ve gönül adamı olmaktan şeref duyan bir mantığa sahibiz. Her konuda bizlerin yanında olan Sayın Valimize şükranlarımı sunuyorum. Kendileri her hayırlı işte bizlerin yanında yer almaktadır. Hayır işlerinde koşan bu tür derneklerimizin de her zaman yanındayız. Onlara gereken tüm destekleri sunacağız. Okuma salonunun şehrimize hayırlı olmasını diliyor, gençlerimizin zihinlerinin her daim açık olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER